LAT | RUS

Veselības ministrs Juris Bārzdiņš: labu veselību Jaunajā, 2011. gadā!

nordic.walking.png

Veselības ministrs Juris Bārzdiņš: labu veselību Jaunajā, 2011. gadā!

Mēs dzīvojam Rīgas Jūrmalā un mums ģimenē vienmēr ir patikušas pastaigas gar jūru. Tomēr vienkāršas pastaigas laikā gan ātrums, gan slodze bija par mazu. Tāpēc, lai padarītu pastaigas sportiskākas, ar sievu nolēmām pamēģināt nūjošanu.

Sākām 2009. gada beigās - pamēģinājām, patika, un pirmajā reizē aiznūjojām no Vaivariem līdz Ragaciemam. Protams, pēc pirmās nūjošanas reizes vairākas dienas jutu, ka esmu labi pasportojis. Bet nākošajās brīvdienās jau atkal biju gatavs nūjot.

Ģimenē neesam profesionāli un lieli sportisti, vairāk virzāmies veselības uzturēšanas virzienā. No rītiem es 15 minūtes izmantoju soļošanas trenažieri, bet vasarā, kad ir iespējams, es braucu ar divriteni un burāju. Jaunatklātā nūjošana deva iespēju sportot svaigā gaisā, neatkarīgi no laika apstākļiem.

Pirmajās nūjošanas reizēs nūjojām pa sniegu - pagājušajā gadā sniegs bija līdz pat aprīlim. Bet laiks kļuva siltāks un siltāks, un ejot pa pludmali sākām ievērot dzintarus. Arī nūjotājus satikām arvien biežāk. Tā mēs brīvdienās sportojām, elpojām svaigo gaisu un vērojām, kā ziemu nomaina pavasaris.

Vasarā jūras krastā redzējām arī Ķīnas krabjus. Ja saskaita katrā nūjošanas reizē veiktos kilometrus kopā, tad līdz vasaras sākumam bijām aizgājuši no Vaivariem līdz Kolkai (ap 100 km).

Reizēm pastaigā dodamies divatā ar sievu, reizēm kopā bērniem (11 un 16 g.v.) un suni. Ir liels prieks, ka pastaigā varam veikt ap 20 km lielu attālumu. Ir svarīgi, lai vecāki sporto kopā ar bērniem, citādi nākošā paaudze var būt vēl mazkustīgāka par mums. Ar labu vārdu varu pieminēt savus vecākus - toreiz nebija nūjošanas, bet piedalījāmies dažādos pārgājienos, laivu braucienos, slēpojām.

Par nūjošanas tehniku runājot, man liekas, ka šādas kustības, ritms - tas viss mums ir dots no dabas un mēs to darām automātiski. Nūjas dod iespēju iešanā vairāk iesaistīt ķermeņa augšdaļu un rokas, var just, ka darbojas viss ķermenis.

Reizēm, kad neviens nūjotājs pludmalē nav satikts, tik un tā ir redzami nūju nospiedumi smiltīs. Tad ir skaidrs, ka te kāds nūjo - neesi viens.

Būtu labi, ja ārsti izrakstītu ne tikai tabletes, bet ieteiktu arī dažādas veselību veicinošas un sportiskas aktivitātes. Nūjošanas nūjas nav dārgas, ir grupas un instruktori, regulāri notiek dažādi nūjošanas pasākumi - nūjošana ir pieejama. Nūjošana ir kustības dabā, kas efektīvi un droši noslogo visu ķermeni. Daudzi ārsti nūjo. Gan kā ārsts, gan pēc savas personīgās pieredzes iesaku nūjošanu - tā neprasa daudz, bet sniedz tiešām labus rezultātus.

Manuprāt, cilvēku dzīves vērtībās būtu vajadzīgas izmaiņas - cilvēkiem bieži ir svarīgi smalki ģērbties, smalku mašīnu iegādāties, daudzi lielveikalos vienkārši... pavada laiku, bet labai dzīves kvalitātei ar to nepietiek. Vai varēsi baudīt dzīvi, ja veselība paša neizdarības dēļ būs slikta?

Svarīgāk ir izdarīt ko labu savai veselībai, būt labā noskaņojumā un veselam, labi pavadīt laiku ar tuviem cilvēkiem. Katrs ir atbildīgs par savu veselību. Iesaku nūjošanu kā vienu no veselīgākajiem sporta veidiem, kas dod prieku visos gadalaikos.

Nākošajā - 2011. gadā novēlu mums visiem labu veselību un prieku, kuru dod aktīvs un veselīgs dzīvesveids!

Un iedrošināsim pamēģināt nūjošanu arī tos, kas vēl nav pamēģinājuši!

Jaunumi / Satiec nūjotājus! / Jautājumi un atbildes / Kontakti
Nūjotājiem.lv 2009