LAT | RUS

Nūjošanas instruktore Laura Hofmane: sveiciens nūjotājiem!

nujosana.jpg

Nūjošanas instruktore Laura Hofmane: sveiciens nūjotājiem!

Par nūjošanu uzzināju, lasot žurnālu 36,6, kur rakstniece Anna Žīgure stāstīja par nūjošanu kā lielisku fizisku aktivitāti, kas plaši izplatīta Somijā. Pēc neilga laika devos uz pirmo nūjošanas pasākumu, tā bija skaista pavasara diena Valmierā pirms 5 gadiem. Piedalījos žurnāla 36,6 un aktīvā tūrisma centra Eži rīkotā nūjošanas pasākumā. Toreiz veicām aptuveni 4 kilometrus garu distanci. Atceros - jutu, ka vēlos iztaisnot muguru, tā bija laba slodze kāju, roku un sēžas muskuļiem. Pirmajā reizē bija grūti koordinēt kustības, taču instruktori mūs modri uzmanīja un man nūjošana iepatikās. Neilgi pēc pasākuma draugs man uzdāvināja nūjas, lai varu nūjot patstāvīgi.

2009. gada rudenī sāku studijas Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātē, nākamgad būšu veselības sporta speciāliste. Mans studiju biedrs bija nūjošanas instruktors Oskars Treilihs. Pieteicos uz nodarbību, patika, un tad Oskars reiz teica: "tiek rīkots nūjošanas gidu apmācības seminārs, vēlies piedalīties?" (paldies Oskaram par iedrošinājumu!). Pieteicos nūjošanas gidu apmācības semināram, turpināju sportot Oskara vadītajā Imantas nūjotāju grupā. Nākamajā Latvijas Tautas sporta asociācijas apmācības seminārā kļuvu par nūjošanas instruktori, tas bija 2010. gada pavasarī.

Pagājušā gada februāra beigās notika pirmā nūjošanas nodarbība pie Olimpiskā Sporta centra, bijām paliels nūjotāju pulciņš, neskatoties uz sniegu un apledojošo Skanstes ielu. Taču spilgtāk atmiņā palikusi nodarbība pagājušā gada 8. martā, kad mums pievienojās Iveta (paldies, Iveta!). Šogad, 2011. gada 8. martā, svinējām mūsu grupas gada jubileju. Liels paldies Olimpiskā Sporta centra nūjotājiem par mērķtiecīgo sportošanu gan ziemā, gan vasarā! Sākumā mūsu maršruti bija uz Lielo kapu pusi, bet tad uz nodarbību atnāca Baiba ar labu ideju - mēs taču varam nūjot uz Kronvalda parku un Viesturdārzu (Dziesmusvētku parku), tā mēs dažādojam nūjošnas maršrutus, lai gan nūjojam Rīgas centrā.

Sveiciens 3. jūlija Māmiņu Kluba nodarbības dalībniekiem un paldies par kopīgo sportošanu Mežaparkā un centīgo vingrinājumu izpildīšanu! Nākamā tikšanās ar Māmiņu Kluba nūjotājiem būs NikeRigaRun 28. augusta labdarības pasākumā, kurā domāju piedalīties - nūjošu mierīgā solī, veicot 5 vai 10 km distanci.

Runājot par tuvākajiem plāniem - no septembra pie Olimpiskā sporta centra nūjosim otrdienās un ceturtdienās, plkst. 18.30. Augustā nodarbības notiek reizi nedēļā, otrdienās, tikšanās laiks - plkst. 18.30.

Tuvākais pasākums, kura organizēšanā piedalos, notiks Ikšķilē - sestdien, 13. augustā. Ikšķiles novada svētkos notiks Nūjotāju ceļojums - nūjošana 5 un 10 km distancē, nūjošanas pamatu apguve Sportosim un pavadīsim aktīvu dienu dabā un svaigā gaisā, turklāt vakarā notiks koncerts! Uz tikšanos Ikšķilē!

--- 

Šeit ir Lauras Hofmanes raksts: Nūjošana - vairāk nekā soļošana, interesantāka par skriešanu

Šeit ir Lauras Hofmanes vadītās Māmiņu Kluba nodarbības bildes

Šeit ir ziņa par Ikšķiles 13. augusta pasākumu

Jaunumi / Satiec nūjotājus! / Jautājumi un atbildes / Kontakti
Nūjotājiem.lv 2009