LAT | RUS

Nūjotāju ieguvumi

nujosanas.pasakums.jpg

1. Nūjošana ir efektīva -
nūjošana nodarbina ap 90% cilvēka muskuļu un regulēt slodzi ir viegli - gan profesionāli sportisti, gan iesācēji nūjojot var attīstīt sevi pilnvērtīgi.
Nūjošana ir viens no ziemeļvalstu ģimenes ārstu visbiežāk ieteiktajiem sporta aktivitāšu veidiem ķermeņa svara regulēšanai, sirds un asinsvadu sistēmas uzlabošanai, vispusīgai un efektīvai slodzes nodrošināšanai visam ķermenim.

Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis iesaka nūjošanu kā vienu no veselīgākajiem sporta veidiem, kas noslogo visas muskuļu grupas, stimulē sirds, asinsvadu un elpošanas sistēmas darbību.

2. Nūjošana ir droša -
nūjošanas process un nodarbības intensitāte ir vienmērīga un prognozējama.
Katru nodarbību veido vairāki posmi - ķermeņa un locītavu iesildīšana, kurai seko atbilstošas slodzes nūjošana, bet pēc nūjošanas seko "atsildīšanās" vai atgriešanās sākuma stāvoklī; tas nozīmē, ka nūjot var arī bērni un seniori.

3. Nūjošana ir nodarbe svaigā gaisā -
tas nozīmē gan tuvību dabai un stresa mazinājumu, gan nodarbības efektivitātes pieaugumu un organisma imunitātes stiprināšanu visos gadalaikos.

4. Nūjošana ir draudzīga -
lai nūjotu, nav jādodas uz īpaši iekārtotām telpām ar sarežģītu aprīkojumu - nūjošanai nepieciešamais ekipējums ir vienkāršs. Nūjošana ir "zaļa" - videi un cilvēkam draudzīga. Nūjošanai nav īpašu prasību pret dalībnieku nūjošanas iemaņām, turklāt nodarbības grupā var vairot draugu pulku.

5. Nūjošana ir aktīvas dzīves sastāvdaļa -
tā labi der tiem, kas strādā atbildīgu darbu: nūjošanā laiks tiek izmantots lietderīgi un citas dzīves jomas nezaudē. Pat otrādi: lieli ieguvumi no nūjošanas ir labs garastāvoklis un enerģijas pieplūdums.

Augstāk ir aprakstīti ir tikai daži ieguvumi.
Noteikti Tev ir savs stāsts - kā Tev palīdz nūjošana, ko Tu no tās gūsti, kāpēc Tu ieteiktu pamēģināt nūjot tiem, kas to vēl nav darījuši.

Būsim ļoti priecīgi, ja Tu komentēsi šo rakstu vai atsūtīsi savas domas uz e-pastu: kontakti@nujotajiem.lv

Paldies jau iepriekš!:)

Šeit ir ar nūjošanu saistīto un pieejamo publikāciju saraksts

---

Nūjošana.lv: nūjošanas apmācība, nūjošanas nodarbības Mežaparkā, nūjošanas tehnika. Adrese internetā un kontakti: Adrese internetā: nujosana.lv

Jaunumi / Satiec nūjotājus! / Jautājumi un atbildes / Kontakti
Nūjotājiem.lv 2009