LAT | RUS

Nūjošanas instruktors Imants Ločmelis: atvaļinājums ar plašiem kalnu skatiem Vācijā - Saksijas Šveicē

nujotajiem.palki.imants.locmelis.png

Labdien, draugi!

Esam veiksmīgi atgriezušies no ''treniņnometnes'', kura notika nedaudz citā vietā kā plānots. Visus maršrutus, izņemot vienu, kas bija tikai pa trepēm, redeļkāpnēm un akmens bluķiem bez horizontāliem gabaliem, abi ar Benitu veicām nūjošanas stilā.

Nonākuši Zakopanē, pārbaudījām laika prognozi: no mūsu 7 dienām solīja 5 lietainas, visas pilnīgi apmākušās, temperatūra lejā +6-+12. Vēlāk nočikoju, ka tas diemžēl izpildījās.

Nolēmu, ka kāpt kalnos bez pietiekamas redzamības ir iespējams, bet atvaļinājums bez plašiem kalnu skatiem zaudētu jebkādu estētiku, kalpotu tikai fiziskai attīstībai un ''ķeksītim''.

Pārgulējām kempingā teltī, vēsi nebija. No rīta ņēmu nūjas un nojozu savu stundiņu pret un no kalna, beigās nedaudz saliju, tad sāku meklēt tuvāko piemēroto vietu ar kalnainu reljefu, bet saulainu prognozi visai nedēļai.

Tuvāk par Saksijas Šveici un Cittau kalniem Vācijas austrumos (Bad Schaundau un Zittau apkārtne, tāda ''potētā" Sigulda, tikai daudz lielākā mērogā) nekas neatradās, visur: Slovākijā, Austrijā, Čehijā, solīja nokrišņus. Salocījām slapjo telti un pēc 5 stundām bijām saulītē Bad Schaundau. Laiks mūs vairāk nepievīla, bija silts - karsts un pārsvarā saulains.

Tur bija perfekta vieta nūjošanai, to veicām līdz 8 stundām katru dienu, ar dažādām variācijām: meža takas, šķembainas takas, trepes, akmeņu pakāpieni, smilšakmens bluķi, arī asfalts diezgan. 6 dienās nogājām ~120 km, kāpumi un kritumi sekoja bieži viens pēc otra, ļoti labs treniņš. Takas bija ļoti labi marķētas, kartes nopirkām uz vietas.

Pats galvenais dvēselei - visapkārt ļoti skaisti skati visu dienu!

Tatri palika turpmākiem ceļojumiem, un pāris trases esmu tur veicis jau iepriekšējos gados.

Šeit ir ceļojuma bilžu galerija

Šeit ir nujo.lv raksts "Nūjot līdz ar vēju" - par Imanta Ločmeļa nūjošanas pieredzi

--- 

Imants vada nūjošanas nodarbības Liepājā un Grobiņā.

Kontakti: e-pasts: ImantsL@inbox.lv, tel. 27 077 950

Šeit ir nūjošanas grupu un instruktoru saraksts

Jaunumi / Satiec nūjotājus! / Jautājumi un atbildes / Kontakti
Nūjotājiem.lv 2009